Hobi

Prestijin Tarz ile birleştiği Aksesuar; Zippo

Zippo; Jason Statham, Dwayne Johnson ve Brad Pitt daha nice Hollywood yıldızı. Matrix serisinde, Hollywood filmlerinde sık sık gördüğümüz sahnelerin birçoğunda, aksiyon filmlerinin tamamlayıcısı ve karizmanın devamı olarak zippoyu sık sık gördük. Bu zamana kadar doğudan batıya, kuzeyden güneye, Amerika kıtasından Avrupa kıtasına, Asya’dan Afrika ve Avustralya’ya kadar birçok kıtanın, ülkenin aktörlerinde, beyaz perdelerinde boy gösterdi. Türkiye de ise Zippo tutkunlarının kurmuş olduğu ve Zippo kaynak yetersizliğini gidermek amacıyla Zippom.com ile Zippo hak ettiği değeri Türkiye’de de görüyor.

Bazen beyaz yakalıların tamamlayıcı aksesuarı, kimi zaman da sadeliğin ve klasik giyimin set dekoru oldu. Kimi zamanda moda ve trendler de ön planda oldu.

Elimize alıp çaktığımız da o çıkan click sesini duyduğumuzda sanki başka dünyalarda idik ve hemen ardından rüzgârın dahi yönetemediği güçlü bir alev. Zorlu koşullar altında iken ateş dediğimiz de aklımıza ilk gelen şey zippo oldu. Öyleki bu düşünce gişe rekorları kıran birçok Hollywood filminde kendini gösterdi. Rüzgârlı mağaradan çıkarken, ıslak bir ortamda bulunurken ve daha nice zor koşullar altında yolu aydınlatıp yol gösterici oldu. Kimi zamanda düşmanlar ile savaşırken en etkili silah oldu ve savaşlarda hayatlar kurtardı.

Zippo; sıradan bir aksesuar değil, bir yaşam tarzı ve prestij aksesuarıdır. İşte bu yüzdendir ki Harley Davidson, Playboy, Elvis Presley ve daha nice marka tarafından kullanılmış olup dünya da milyonlarca koleksiyoncusu bulunmaktadır. Hatta öyle değerli bir prestije sahip ki 1933 yılında dahi 37 bin dolara alıcı bulmuştur.
2.Dünya savaşında ve Vietnam savaşında birçok askerin hayatını kurtarması ve savaş yıllarında üretilen tüm Zippoların Amerika ordusuna verilmesi sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Zippo Case Museum’ adıyla müzesi dahi kurulmuştur. Öyleki o yıllar da birçok asker kalbinin üzerinde Zippo taşımaya başladı. Buda Zippo ’nun zaten var olan prestijini her geçen gün artırdı ve artık günümüz de tarz sahibi prestijli kişilerce kullanımı yaygın olarak devam etmektedir.

Prestij sahibi insanların kullandığı bu değerli aksesuar ile ilgili genel kültür sahibi olmak her daim önem taşımıştır. Ama endişeye gerek yok Türkiye’de; Türkçe kaynakların yer aldığı, bu prestijli aksesuarın tarihini, bakım ve tamirini, orijinal olup olmadığı ile ilgili bilgiler için zippom.com her daim yanınızdadır. Prestijli aksesuarın prestijli bilgilerini Zippom`da bulabilir yeni tarzınızı prestij ile birleştirebilirsiniz.

Zippo; Prestijin tarz ile birleştiği aksesuarın ta kendisi olduğu gibi Zippom`da prestijin tarzınıza tercümanıdır.

Yorum Yap