Blogumuz

Backlink Nedir?

Tags:

Arkanıza yaslanın ve şöyle bir hayal kurun; bin bir emekle kurduğunuz güzel bir işiniz var ve o işle ilgili güzel hayalleriniz, ama tanıtımını yapmakta zorlanıyorsunuz. Bir gün karşınıza bilge bir dede çıkıyor ve size hayatınızı değiştirecek bir sır veriyor.

 

Bilge kişilik; evet bu işi kurdun ve çok emek verdin, şimdi sana bir sır vereceğim, bu sırrı öğrendiğinde ve uyguladığında, ömür boyunca senin için kendi kendini ücretsiz bir şekilde tanıtacak bir işin olacak diyor. Heyecanlanıyorsunuz, önce yok canım böyle bir şey mümkün değil diyorsunuz. Ama o bilge kulağınıza sadece bir söz söylüyor; “Backlink”

 

Backlink Nedir?

 

Önce “Backlink Nedir” diye düşünüyor ve anlamıyorsunuz ne olduğunu. İşte size o sırrı açıklıyorum. Düşünün ki; siz tatilinizi yaparken, gezerken veya eğlenirken bu kurmuş olduğunuz iş kendi kendini tanıtacak ve size sürekli yeni müşteriler veya kişiler getirecek. Üstelik sadece birkaç gün veya birkaç yıllık değil ömür boyu size yeni yönlendirmeler kazandıracak. İşte sitenizi tanıtacak, işinizi tanıtacak, size yeni yönlendirmeler kazandıracak bu sihre “Backlink” denir.

 

Backlink, aslında SEO sektöründe ve pazarlama dünyasında birçok dev şirketin veya kurumun uyguladığı bir tanıtım stratejisidir. Google veya arama motorları tarafından açık açık dile getirilmemiş dahi olsa, alanının en iyi SEO uzmanları tarafından site değerini artırmak ve ölçmek için önemli strateji olarak görülüyor. Backlink ’in DA/PA değeri, bunu daha anlaşılır olarak söylemek gerekirse Domain Değeri ve Sayfa Değeri, web sitenizin asıl değerini bizlere gösterir. Özellikle sitenin tüm SEO performansını anlatmada ayrıca değerlidir.

 

Backlink ‘in etkili olabilmesi için, sitenizin bağlantısını vereceğiniz linkin kalitesi ve doğru tanıtım yazısı yazmanız gerekmektedir. Alakasız veya siteniz ile ilgili yanlış veya işinizle alakası olmayan kalitesiz bir tanıtım yazısı yazdığınız da mevcut SEO çalışmalarına uygun anahtar kelimelerini kullanmadığınız da size pek getirisi olmayacaktır. Bu yüzden öncelikle site içeriklerinin kalitesini artırıp hemen ardından DA ve PA değerli bir siteden dofollow backlink alacağınız siteye, tanıtım yazısıyla birlikte site linklerini paylaştığınız da ömür boyu trafik kazanmanızı sağlayacaktır. Bunun için de sitemiz olan Blog Tanıtım`ı kullanabilir, kaliteli tanıtım yazıları ile ilgili linkleri eklemeniz durumunda ömür boyu kaliteli yönlendirmeler kazanabilirsiniz.

Yorum Yap